Про нас

Ми — Анна Ільченко і Світлана Ославська, творчий колектив old khata project. Анна — документальна фотографка та режисерка. Світлана — журналістка й письменниця. Слова “творчий колектив” найкраще описують наш тандем, тому що ми водночас і незалежний продакшн, і видавництво.

Досліджуємо сліди традиційної культури в сучасному повсякденні. Надихаємося народним мистецтвом і архітектурою, фольклором і мовленням різних регіонів України. Спостерігаємо, як змінюються села. Створюємо документальні тексти, фото- і відеороботи та видаємо книжки. 

Ми також — рідні сестри, які народилися й виросли в нині окупованому Росією Сєверодонецьку. Але завдяки тому, що наша родина жила в різних кінцях України, ми з раннього дитинства пізнавали різні сторони української дійсності. 

Ми придумали old khata project 2020 року — вирішили зробити фотокнигу про сільські хати. Повномасштабне вторгнення Росії затримало нас у цьому на рік. Але у 2023 році фотокнига Old Khata Book про сільську архітектуру та її творців нарешті побачила світ. 

Нам сподобалося працювати вдвох із темами сільської архітектури, народного мистецтва — загалом із відблисками традиційної культури в сучасному повсякденні. Тому видання фотокниги Old Khata Book стає не висновком і фіналом, а початком. Наступною книжкою буде артбук про Карпати — про цю крихку екосистему людей та природи. 

Ми відкриті до співпраці в різних формах та готові ділитися своїми знаннями. Пишіть нам на oldkhataproject@gmail.com або в соцмережі.